Home » Serwis » Diagnostyka Komputerowa

Diagnostyka Komputerowa

W czasie przeglądów i napraw wykonujemy: diagnostykę komputerową, naprawy elektromechaniczne i elektroniczne, naprawy układów ABS, poduszek powietrznych, instalacji elektrycznych i klimatyzacji, odczyt i kasowanie błędów, kasowanie inspekcji serwisowej, naprawy elektrycznych szyb, centralnych zamków i mechanizmów wycieraczek, regenerację rozruszników i alternatorów, naprawy sterowania silników diesla, benzynowych i filtrów cząstek stałych, montaż czujników parkingowych, alarmów, blokad skrzyni biegów i haków holowniczych, regenerację przepustnicy i inne.

Koncerny motoryzacyjne od wielu lat kładą nacisk na zwiększenie zastosowania elektroniki w produkowanych samochodach. Nowe rozwiązania elektromechaniczne Hondy powodują, że działanie coraz większej ilości elementów pojazdu uzależnione jest od sterowników komputerowych. Do użytkownika docierają komunikaty wyświetlane na desce rozdzielczej, sygnalizujące różnego rodzaju defekty. Klienci zwykle ich nie lekceważą i umawiają się w serwisie na tak zwane podpięcie do komputera. Staramy się zawsze wyjaśnić Klientom, że samo podpięcie do komputera umożliwia tylko odczytanie zapamiętanych błędów lub w miarę możliwości ich wykasowanie. W sytuacji gdy błędu nie można wykasować, konieczna będzie pełna diagnostyka problemu połączona z naprawą elektromechaniczną.

Pomimo tak dużego zaawansowania technicznego, testery diagnostyczne nie pokazują który element wymienić lub naprawić.

Z odczytu błędów możemy wywnioskować, że jest usterka, a nie jaka jest jej przyczyna. Systemy sterujące mają dość skomplikowane działanie, a na powstanie jednej usterki może wpływać wiele parametrów. W tym momencie tylko żmudna praca diagnosty może rozwiązać problem: analiza zebranych parametrów, sprawdzenie wiązek elektrycznych i obwodów, wykonywane są również pomiary parametrów nieelektrycznych: ciśnień, podciśnień, szczelności układów, drożności, również w czasie jazdy i inne. W skrócie można powiedzieć, że długo jeszcze komputery diagnostyczne nie zastąpią pracy diagnosty. Zachęcamy do skorzystania z naszej usługi, oraz uwag aby wymiany elementów elektromechanicznych poparte były głębszą diagnostyką, która jest usługą kosztowniejsza niż podpięcie do komputera, ale daje możliwość skutecznej naprawy.