Home » Serwis » Naprawy silników

Naprawy silników

W czasie napraw wymieniamy: paski pomocnicze, klinowe, uszczelki głowicy i dekla zaworowego, świece żarowe, świece zapłonowe, pierścienie, tłoki, wałki rozrządu, zawory popychacze, śruby, inercoolery, turbosprężarki.
W czasie napraw regenerujemy oraz wymieniamy: turbosprężarki, głowice, EGR, pompy oleju, uszczelniamy miski olejowe i inne.

Rozwój techniki motoryzacyjnej, a szczególnie w budowie silników wymusza na producentach pogoń za nowymi rozwiązaniami, które musza spełniać również coraz to nowe normy ekologiczne. Zmiany konstrukcyjne w silnikach wprowadzane są bardzo często, zwykle w każdym kolejnym roku modelowym. Niestety jak łatwo zaobserwować proces ten nie zawsze idzie w parze z jakością, a szczególnie z trwałością i niezawodnością produkowanych silników. Chyba na dzień dzisiejszy należy już zapomnieć o samochodach które wytrzymują olbrzymie ilości kilometrów przebiegu i kilkadziesiąt lat eksploatacji. Silnik podobnie jak wszystkie podzespoły samochodu ulega procesowi zużycia i w razie potrzeby wymaga napraw. Systematyczne serwisowanie auta wydłuża jego czas eksploatacji.

Do niebezpiecznych objawów pracy silnika zaliczamy: ubytki oleju, wysokie zużycie paliwa, wycieki oleju i płynu chłodniczego, spadki mocy, niestabilna praca, problemy z uruchomieniem, gdy gaśnie po uruchomieniu i w czasie jazdy, dymienie, przegrzewanie, olej w płynie chłodniczym i inne objawy.

Jeśli zauważycie Państwo jakieś niepokojące oznaki pracy silnika, nie zwlekajcie z przyjazdem do naszego serwisu. Przeprowadzimy komputerową weryfikację usterek, pomiary i regulacje, oraz zrobimy niezbędne naprawy.

Należy również pamiętać, aby o czasie spełniającym normy Hondy wymienić rozrząd, aby nie doszło do uszkodzenia głowicy, układu zaworowego i innych, które wymagają bardzo drogich napraw, a nawet wymiany silnika.