Home » Warto Wiedziec » Czy warto kupić używaną Hondę
auto używane

11

mar

Czy warto kupić używaną Hondę

Aby przeanalizować opłacalność zakupu używanej Hondy, porównajmy kwestię ekonomiczną zakupu auta używanego i nowego w salonie. Jak wynika ze statystyk nowe Hondy: CR-V, HR-V, Civic, Accord, Legend City, Jazz i inne już w momencie zakupu i zarejestrowania odnotowują spadek wartości o około 20 %. Później w okresie kolejnych trzech lat obniżenie ceny rynkowej jest najszybsze i osiąga około 50 % a nawet więcej, dalsze spadki są już wolniejsze. Jeśli znajdziemy auto młode trzy, cztero letnie w dobrym stanie technicznym i możemy sobie na nie pozwolić to w tym momencie nasze oszczędności są rzędu 20, 30 tys. zł minimum.

Oczywiście należy w tym przypadku zawsze brać poprawkę na to, że jest to auto używane i będzie wymagało większych nakładów finansowych, lecz z pewnością zaoszczędzone kwoty są na tyle pokaźne, że trudno je będzie wydać na dalsze wieloletnie serwisowanie. Kupując starsze roczniki zyskujemy jeszcze więcej, tylko że jest znacznie trudniej znaleźć dobre auto.

Stąd też wniosek, że zakup używanej Hondy bardzo się opłaca, w przypadku gdy znajdziecie Państwo dobre, potwierdzone w naszym serwisie auto,